Mixed Team Open, AMAM Stableford, One Man & one Lady to count. 90% H'Cap. Max allowance 28 Men & 36 Ladies. £75 per team
Maximum of two Hinckley players per team.
If all Tee Times booked please contact the Club (01455 615124) or enter on the reserve list.
(85% handicap allowance)
Team | Result | |
1st | John Martin Neave (11), Shelagh Neave (24), Glyn Slatcher (14) & Heidi Woods (33) | 86 |
2nd | Allan Tubb (9), Paul Bartram (9), Lynne Bartram (17) & Gill Tubb (25) | 84 |
3rd | Paula McCourt (13), Gaby Hay (16), Jason Dankenbring (3) & Chris Cottrell (13) | 84 |
4th | Edward Kerby (12), Denise Boyd (22), Gary Boyd (13) & Sandra Kerby (16) | 83 |
5th | Sarah Cranton (5), John Powell (13), Lisa Barton (3) & Tony Cullinan (4) | 82 |
6th | Jo Hardie (19), Jane Winn (28), Robert Hardie (12) & Tim Winn (13) | 81 |
7th | John Chambers (12), Avril Chambers (22), James Lamond (3) & Sharon Stevens (15) | 79 |
8th | Richard Burley (17), Jean Bingham (19), Clifford Blunt (8) & Heather Blunt (16) | 79 |
9th | Peter Trueman (6), Chris Trueman (24), Gez Strangwood (15) & Jackie Strangwood (27) | 78 |
10th | Penelope Coventry (28), David Whitehead (19), Susan Randle (28) & Peter Coventry (15) | 77 |
11th | Rita Watts (14), Robert Watts (11), Tina Rumming (10) & Alan Flinders (8) | 77 |
12th | Richard Wightman (14), Joseph Donnelly (14), Noreen Wightman (28) & Heather Boyce (31) | 77 |
13th | Deborah Reynolds (11), Matthew Harrison (14), Angela Harrison (18) & Mike Ball (14) | 76 |
14th | Brigitte Clifford (18), diana webb (17), Geoff Webb (14) & Martin Clifford (8) | 75 |
15th | Teresa Nightingale (20), Christopher Cobb (15), Peter Longdon (12) & Sue Cobb (16) | 75 |
16th | Natalie Jones (28), Jonathan Jones (18), Graham Hubbold (6) & Dawn Hubbold (17) | 74 |
17th | Deirdre GINNITY (13), Rachel SOUTHWELL (24), Neil Southwell (11) & Malcolm Boyd (9) | 74 |
18th | Richard Davie (10), Alison Davie (15), Rob Pretty (7) & Suzanne Pretty (6) | 73 |
19th | Chris Lester (16), Breeda Lester (23), David Cooper (9) & Karen Cooper (20) | 71 |
20th | Sarah Brodniewska (14), Allen Griffiths (20), Stanislaw Brodniewski (21) & Julie Griffiths (13) | 71 |
21st | Donna Cornelius (16), Tony P A Evans (12), Jane Grove (22) & Chris Lewis (16) | 71 |
22nd | Beverley Bates (20), Sue Carter (27), William ROUSE (17) & Phil Bearyman (17) | 70 |
23rd | Pat Marlow (33), Jim Field (15), Roland Edward Marlow (15) & Karen Hockey (31) | 70 |
24th | Jeanette Mumford (22), Mark Mumford (28), Lyn Cotterill (20) & Tim Cotterill (19) | 66 |
25th | Susan Rossiter (29), John Rossiter (14), Diane De Middelaer (22) & Richard Malyon (24) | 65 |
Page will refresh results automatically for one hour